Soms kan een avondje voetbal aangenaam zijn om naar te kijken. Dat idee had ik gisteravond ook in Haarlem waar FC Zwolle de bezoekende club was. Het eerste half uur was best redelijk, en zorde zelfs voor de 0-1 voor FC Zwolle. Javier Guarino deed waar ie voor gehaald is. Scoren! Zou de ommekeer dan toch zijn gekomen in het elftal van Jan Everse?

Dennis van de Wal in duel met Wilmer Kousemaker
Het is bij clubs zoals Haarlem altijd de vraag of er een internetverbinding is. Eerst 5 minuten lopen voordat je in de knusse bestuurskamer komt, wat lijkt op een woonkamer, maar dan met bar. Het heeft altijd wel wat zulke stadions. Een vriendelijke vrouw achter de bar die al 30 jaar voor de club vrijwillig werkzaam is, en dus genoeg weet te vertellen, maar internet is een ander verhaal. In een paar kamers verder stonden een aantal PC’s voor leerlingen, of een seniorenclub. Wat maakt het uit, ik kan me er goed redden.

Derk Boerrigter neemt de bal aan. Links van hem Jeffrey Sam Sin en in het midden ex FC Zwolle Mike Derlagen toekijkend
Snel met de foto’s bezig voor de Stentor en de Swollenaer, want die moeten voor een bepaald tijdstip doorgestuurd zijn, en dat red je vaak niet in de rust. Zo ook vandaag niet. In de eerste 10 minuten van de tweede helft hoorde ik het stadion ontploffen. De gelijkmaker was daar. Stressen, en doorsturen die foto’s, en terug naar het veld, want je wilt zo weinig mogelijk missen.

Milan Berck Beelenkamp maakt het Derk Boerrigter moeilijk
In de loop naar het veld wederom lawaai vanaf de tribunes, alsof er nooit gescoord wordt. Haarlem komt op voorsprong. Het is weer als vanouds bij FC Zwolle. Waar het in de eerste helft nog zo goed ging, ging het in de tweede helft weer helemaal fout. Vrijwel geen winners mentaliteit op het veld te bekennen aan Zwolse kant. Bij Haarlem wisten ze daar gretig gebruik van te maken. De 3-1 deed de deksel op de pot. Over en uit… De meegereisde supporters wisten het even niet meer, net als ik. Volgende week misschien meer strijd tegen Helmond Sport.